Consulta aquí els resultats de les eleccions del 14F al Vallès Oriental

per Andrea Rodríguez

Actualitat, Política

Ahir, després de les votacions va començar el recompte de vots. Els guanyadors van ser PSC i ERC ja que van aconseguir els millors resultats. No obstant, vegem quin és el resultat a la comarca del Vallès Oriental. En primera posició amb un 24,02% de vots va guanyar PSC, seguida per ERC (22,37%) i Junts (20,26%). Aquest any, en comparació a les eleccions del 2017 sorprèn la baixada en picat de Ciutadans- d'un 25,93% al 2017 a un 5,54% al 2021- i la representació al Parlament del partit de Vox, que aconsegueix un 7,29% de vots al Vallès Oriental. 

A continuació vegeu els resultats dels diferents municipis que engloben el Vallès Oriental. 

  • Aiguafreda

 

JUNTS: 32,35% vots (393 vots)

ERC: 28,56% vots (347 vots)

PSC: 11,6 % vots (141 vots)

CUP: 9,47% vots( 115 vots)

COMÚ PODEM: 4,2% vots (51 vots)

VOX: 3,87% vots (47 vots)

PDeCAT: 3,46% vots (42 vots)

Cs: 2,22% vots (27 vots)

PP: 1,89% vots (23 vots)

  • Bigues i Riells

 

ERC: 28,37% vots (1.019 vots)

JUNTS: 21,63% vots (777 vots)

PSC: 17,37 % vots (624 vots)

VOX: 7,21% vots (259 vots)

CUP: 7,21% vots( 259 vots)

COMÚ PODEM: 5,9% vots (212 vots)

Cs: 5,76% vots (207 vots)

PP: 2,81% vots (101 vots)

PDeCAT: 1,78% vots (64 vots)

  • Caldes de Montbui

 

ERC: 25,05% vots (1.838 vots)

JUNTS: 23,81% vots (1.747 vots)

PSC: 18,74% vots (1.375 vots)

CUP: 9,24% vots( 678 vots)

VOX: 6,13% vots (450 vots)

COMÚ PODEM: 5,64% vots (414 vots)

Cs: 4,01% vots (294 vots)

PDeCAT: 2,94% vots (216 vots)

PP: 2,51% vots (184 vots)

  • Campins

 

JUNTS: 33,68% vots (96 vots)

ERC: 23,16% vots (66 vots)

CUP: 14,39% vots( 41 vots)

PSC: 11,23% vots (32 vots)

COMÚ PODEM: 8,42% vots (24 vots)

PDeCAT: 2,11% vots (6 vots)

VOX: 2,11% vots (6 vots)

Cs: 1,05% vots (3 vots)

PP: 0,7% vots (2 vots)

  • Canovelles

 

PSC: 36,75% vots (1.752 vots)

ERC: 14,64% vots (698 vots)

VOX: 13,28% vots (633 vots)

JUNTS: 10,87% vots (518 vots)

Cs: 8,08% vots (385 vots)

COMÚ PODEM: 6,57% vots (313 vots)

PP: 3,96% vots (189 vots)

CUP: 2,54% vots( 121 vots)

PDeCAT: 1,34% vots (64 vots)

  • Cànoves i Samalús

 

ERC: 24,47% vots (314 vots)

PSC: 21,2% vots (272 vots)

JUNTS: 18,16% vots (233 vots)

VOX: 8,81% vots (113 vots)

COMÚ PODEM: 6,94% vots (89 vots)

CUP: 6,55% vots(84 vots)

Cs: 4,75% vots (61 vots)

PP: 4,44% vots (57 vots)

PDeCAT: 2,18% vots (28 vots)

  • Cardedeu

 

JUNTS: 25,24% vots (2.001 vots)

ERC: 24,15% vots (1.915 vots)

PSC: 16,61% vots (1.317 vots)

CUP: 11,49% vots (911 vots)

COMÚ PODEM: 7,48% vots (593 vots)

VOX: 4,49% vots (356 vots)

Cs: 3,91% vots (310 vots)

PDeCAT: 2,64% vots (209 vots)

PP: 1,96% vots (155 vots)

  • Figaró- Montmany

 

ERC: 27,84% vots (142 vots)

JUNTS: 25,88% vots (132 vots)

PSC: 14,9% vots (76 vots)

CUP: 11,96% vots (61 vots)

COMÚ PODEM: 5,88% vots (30 vots)

VOX: 3,73% vots (19 vots)

PP: 3,33% vots (17 vots)

Cs: 2,75% vots (14 vots)

PDeCAT: 2,16% vots (11 vots)

  • Fogars de Montclús

JUNTS: 50,62% vots (123 vots)

ERC: 17,28% vots (42 vots)

CUP: 11,11% vots (27 vots)

PDeCAT: 7% vots (17 vots)

PSC: 4,12% vots (10 vots)

COMÚ PODEM: 4,12% vots (10 vots)

VOX: 1,65% vots (4 vots)

CERO-VERDS: 1,23% vots (3 vots)

PP: 0,82% vots (2 vots)

  • Granollers

 

PSC: 26,1% vots (6.227 vots)

ERC: 20,8% vots (4.962 vots)

JUNTS: 20,1% vots (4.795 vots)

VOX: 6,93% vots (1.653 vots)

Cs: 6,15% vots (1.468 vots)

COMÚ PODEM: 5,87% vots (1.400 vots)

CUP: 5,75% vots (1.372 vots)

PP: 3,48% vots (830 vots)

PDeCAT: 2,54% vots (606 vots)

  • Gualba

 

JUNTS: 35,79% vots (257 vots)

ERC: 25,49% vots (183 vots)

PSC: 12,81% vots (92 vots)

CUP: 10,17% vots (73 vots)

COMÚ PODEM: 5,29% vots (38 vots)

VOX: 3,9% vots (28 vots)

PDeCAT: 2,23% vots (16 vots)

Cs: 1,81% vots (13 vots)

PP: 1,25% vots (9 vots)

  • L'Ametlla del Vallès

 

JUNTS: 32,47% vots (1.247 vots)

ERC: 23,25% vots (893 vots)

PSC: 12,94% vots (497 vots)

VOX: 7,24% vots (278 vots)

CUP: 6,2% vots (238 vots)

COMÚ PODEM: 5% vots (192 vots)

PDeCAT: 4,58% vots (176 vots)

Cs: 4,06% vots (156 vots)

PP: 2,79% vots (107 vots)

  • La Garriga

 

JUNTS: 31,31% vots (2.315 vots)

ERC: 23,87% vots (1.765 vots)

PSC: 14,61% vots (1.080 vots)

CUP: 10,75% vots (795 vots)

COMÚ PODEM: 5,1% vots (377 vots)

VOX: 3,99% vots (295 vots)

Cs: 3,12% vots (231 vots)

PDeCAT: 2,79% vots (206 vots)

PP: 2,1% vots (155 vots)

  • La Llagosta

 

PSC: 44,67% vots (2.035 vots)

ERC: 13,89% vots (633 vots)

VOX: 10,95% vots (499 vots)

Cs: 8,38% vots (382 vots)

COMÚ PODEM: 7,42% vots (338 vots)

JUNTS: 5,09% vots (232 vots)

PP: 4,72% vots (215 vots)

CUP: 2,24% vots (102 vots)

PDeCAT: 0,55% vots (25 vots)

  • La Roca del Vallès

 

PSC: 25,93% vots (1.214 vots)

ERC: 23,03% vots (1.078 vots)

JUNTS: 21,34% vots (999 vots)

VOX: 6,96% vots (326 vots)

CUP: 5,96% vots (279 vots)

COMÚ PODEM: 5,13% vots (240 vots)

Cs: 4,42% vots (207 vots)

PP: 2,58% vots (121 vots)

PDeCAT: 2,52% vots (118 vots)

  • Les Franqueses del Vallès

 

PSC: 24,81% vots (1.718 vots)

ERC: 22,9% vots (1.586 vots)

JUNTS: 18,15% vots (1.257 vots)

VOX: 9,11% vots (631 vots)

Cs: 7,09% vots (491 vots)

COMÚ PODEM: 5,92% vots (410 vots)

CUP: 5,59% vots (387 vots)

PP: 2,27% vots (157 vots)

PDeCAT: 1,79% vots (124 vots)

  • Llinars del Vallès

 

ERC: 27,51% vots (1.100 vots)

JUNTS: 21,61% vots (864 vots)

PSC: 19,4% vots (776 vots)

CUP: 7,1% vots (284 vots)

VOX: 6,43% vots (257 vots)

Cs: 5,55% vots (222 vots)

COMÚ PODEM: 4,85% vots (194 vots)

PP: 2,58% vots (103 vots)

PDeCAT: 2,3% vots (92 vots)

  • Lliçà d'Amunt

 

PSC: 25,68% vots (1.416 vots)

ERC: 23,56% vots (1.299 vots)

JUNTS: 13,82% vots (762 vots)

VOX: 10,14% vots (559 vots)

COMÚ PODEM: 7,75% vots (427 vots)

Cs: 7,29% vots (402 vots)

CUP: 5,22% vots (288 vots)

PP: 3,28% vots (181 vots)

PDeCAT: 1,07% vots (59 vots)

  • Lliçà de Vall

 

PSC: 23,87% vots (665 vots)

ERC: 22,07% vots (615 vots)

JUNTS: 17,41% vots (485 vots)

VOX: 8,51% vots (237 vots)

Cs: 8,33% vots (232 vots)

COMÚ PODEM: 6,68% vots (186 vots)

PP: 4,52% vots (126 vots)

CUP: 4,02% vots (112 vots)

PDeCAT: 1,83% vots (51 vots)

  • Martorelles

 

ERC: 24,63% vots (461 vots)

PSC: 24,57% vots (460 vots)

JUNTS: 17,52% vots (328 vots)

VOX: 8,07% vots (151 vots)

COMÚ PODEM: 7,53% vots (141 vots)

Cs: 6,73% vots (126 vots)

CUP: 5,13% vots (96 vots)

PP: 2,24% vots (42 vots)

PDeCAT: 1,98% vots (37 vots)

  • Mollet del Vallès

 

PSC: 33,61% vots (6.160 vots)

ERC: 20,42% vots (3.742 vots)

JUNTS: 11,09% vots (2.033 vots)

COMÚ PODEM: 9,42% vots (1.726 vots)

VOX: 8,47% vots (1.552 vots)

Cs: 7,08% vots (1.298 vots)

CUP: 3,78% vots (692 vots)

PP: 3,14% vots (575 vots)

PDeCAT: 1,12% vots (206 vots)

  • Montmeló

 

PSC: 35,13% vots (1.363 vots)

ERC: 16,08% vots (624 vots)

COMÚ PODEM: 10,44% vots (406 vots)

JUNTS: 9,9% vots (384 vots)

VOX: 8,25% vots (320 vots)

Cs: 6,62% vots (257 vots)

CUP: 5,36% vots (208 vots)

PP: 4,77% vots (185 vots)

PDeCAT: 0,93% vots (36 vots)

  • Montornès del Valles

 

PSC: 34,3% vots (1.908 vots)

ERC: 16,61% vots (924 vots)

VOX: 10,99% vots (611 vots)

COMÚ PODEM: 9,82% vots (546 vots)

JUNTS: 9,42% vots (524 vots)

Cs: 8,07% vots (449 vots)

PP: 4,6% vots (256 vots)

CUP: 3,22% vots (179 vots)

PDeCAT: 0,76% vots (42 vots)

  • Montseny

 

JUNTS: 33,33% vots (64 vots)

ERC: 22,92% vots (44 vots)

CUP: 13,02% vots (25 vots)

PSC: 10,42% vots (20 vots)

PDeCAT: 7,81% vots (15 vots)

COMÚ PODEM: 7,29% vots (14 vots)

VOX: 1,56% vots (3 vots)

Cs: 1,04% vots (2 vots)

CERO-VERDS: 1,04% vots (2 vots)

  • Parets del Vallès

 

PSC: 28,93% vots (2.148 vots)

ERC: 23,37% vots (1.735 vots)

JUNTS: 14,32% vots (1.063 vots)

COMÚ PODEM: 8,18% vots (607 vots)

VOX: 7,99% vots (593 vots)

Cs: 5,58% vots (414 vots)

CUP: 5,29% vots (393 vots)

PP: 2,88% vots (214 vots)

PDeCAT: 1,31% vots (97 vots)

  • Sant Antoni de Vilamajor

 

JUNTS: 30,19% vots (824 vots)

ERC: 25,54% vots (697 vots)

PSC: 13,3% vots (363 vots)

CUP: 9,49% vots (259 vots)

VOX: 5,46% vots (149 vots)

COMÚ PODEM: 4,76% vots (130 vots)

Cs: 3,88% vots (106 vots)

PDeCAT: 2,78% vots (76 vots)

PP: 2,13% vots (58 vots)

  • Sant Celoni

 

JUNTS: 30,45% vots (2.109 vots)

ERC: 23,18% vots (1.605 vots)

PSC: 18,47% vots (1.279 vots)

CUP: 8,78% vots (608 vots)

COMÚ PODEM: 5,29% vots (366 vots)

VOX: 4,59% vots (318 vots)

Cs: 2,83% vots (196 vots)

PDeCAT: 2,28% vots (158 vots)

PP: 1,91% vots (132 vots)

  • Sant Esteve de Palautordera

 

JUNTS: 42,78% vots (619 vots)

ERC: 23,7% vots (343 vots)

CUP: 14,72% vots (213 vots)

PSC: 4,49% vots (65 vots)

COMÚ PODEM: 3,52% vots (51 vots)

PDeCAT: 3,32% vots (48 vots)

VOX: 2% vots (29 vots)

Cs: 1,66% vots (24 vots)

PP: 1,24% vots (18 vots)

  • Sant Feliu de Codines

 

JUNTS: 30,66% vots (725 vots)

ERC: 27,65% vots (654 vots)

PSC: 13,91% vots (329 vots)

CUP: 9,89% vots (234vots)

COMÚ PODEM: 4,06% vots (96 vots)

VOX: 3,85% vots (91 vots)

PDeCAT: 3,34% vots (79 vots)

PP: 2,2% vots (52 vots)

Cs: 1,82% vots (43 vots)

  • Sant Fost de Campsentelles

 

PSC: 23,91% vots (843 vots)

ERC: 22,01% vots (776 vots)

JUNTS: 17,95% vots (633 vots)

VOX: 10,07% vots (355 vots)

COMÚ PODEM: 6,83% vots (241 vots)

Cs: 6,58% vots (232 vots)

PP: 4,91% vots (173 vots)

CUP: 4,11% vots (145vots)

PDeCAT: 1,93% vots (68 vots)

  • Santa Eulàlia de Ronçana

 

ERC: 26,78% vots (809 vots)

JUNTS: 25,22% vots (762vots)

PSC: 17,05% vots (515 vots)

CUP: 8,31% vots (251 vots)

COMÚ PODEM: 6,02% vots (182 vots)

VOX: 5,33% vots (161 vots)

Cs: 5,3% vots (160 vots)

PP: 2,25% vots (68 vots)

PDeCAT: 1,62% vots (49 vots)

  • Santa Maria de Martorelles

 

ERC: 27,14% vots (114 vots)

JUNTS: 18,57% vots (78 vots)

PSC: 12,62% vots (53 vots)

COMÚ PODEM: 12,14% vots (51 vots)

CUP: 11,9% vots (50 vots)

VOX: 6,19% vots (26 vots)

Cs: 2,86% vots (12 vots)

PDeCAT: 2,14% vots (9 vots)

PP: 1,9% vots (8 vots)

  • Santa Maria de Palautordera

 

JUNTS: 29,57% vots (1.278 vots)

ERC: 25,5% vots (1.102 vots)

PSC: 15,48% vots (669 vots)

CUP: 9,79% vots (423 vots)

COMÚ PODEM: 5,51% vots (238 vots)

VOX: 4,47% vots (193 vots)

Cs: 2,78% vots (120 vots)

PDeCAT: 2,61% vots (113 vots)

PP: 1,87% vots (81 vots)

  • Vallgorguina

 

JUNTS: 32,36% vots (400 vots)

ERC: 27,02% vots (334 vots)

CUP: 10,11% vots (125 vots)

PSC: 9,87% vots (122 vots)

COMÚ PODEM: 6,72% vots (83 vots)

VOX: 5,1% vots (63 vots)

Cs: 2,67% vots (33 vots)

PP: 2,35% vots (29 vots)

PDeCAT: 1,78% vots (22 vots)

  • Vilanova del Vallès

 

JUNTS: 24,93% vots (558 vots)

ERC: 22,39% vots (501 vots)

PSC: 18,05% vots (404 vots)

VOX: 8,8% vots (197 vots)

Cs: 6,7% vots (150 vots)

COMÚ PODEM: 6,57% vots (147 vots)

CUP: 4,65% vots (104 vots)

PDeCAT: 3,04% vots (68 vots)

PP: 2,55% vots (57 vots)

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article